28000, м.Олександрія, вул.Шевченка, б 132
Тел: 7-10-80, Факс: 7-05-51, e-mail: alex-rada@ukr.net




Символіка Олександрійського району

ОПИС ГЕРБА
 
У СИНЬОМУ ПОЛІ ЙДЕ СРІБНИЙ КІНЬ ІЗ ЗОЛОТИМИ ГРИВОЮ І КОПИТАМИ ТА ПОВЕРНУТОЮ ВБІК ГОЛОВОЮ; НА ЗОЛОТІЙ, ВІДДІЛЕНІЙ   ЛУСКОПОДІБНО, ОСНОВІ  - ЧЕРВОНІ ЛУК І СТРІЛА, ПОКЛАДЕНІ В БАЛКУ; У ЛІВІЙ ЗОЛОТІЙ СКОШЕНІЙ ГЛАВІ  - ЧЕРВОНИЙ ЛАПЧАСТИЙ (КОЗАЦЬКИЙ) ХРЕСТ
 
ОПИС ПРАПОРА
 
ПРЯМОКУТНЕ ПОЛОТНИЩЕ ЗІ СПІВВІДНОШЕННЯМ СТОРІН 2:3 ГОРИЗОНТАЛЬНО РОЗДІЛЕНЕ НА ДВІ РІВНІ ЧАСТИНИ: СИНЮ ТА ЖОВТУ; У ВЕРХНЬОМУ ДРЕВКОВОМУ КУТІ – ЖОВТИЙ ТРИКУТНИК З НАКЛАДЕНИМ ЧЕРВОНИМ ЛАПЧАСТИМ ХРЕСТОМ; НИЖНЯ, ЖОВТА ЧАСТИНА ПРАПОРА, ВІЛЬНА
 
ПОЯСНЕННЯ СИМВОЛІКИ
 
Червоний козацький хрест у лівій золотій скошеній главі нагадує про належність території теперішньої Олександрійщини до земель Вольностей Війська Запорозького та початок їх заселення (зимівники, козацькі сторожові пости).
Крім основного символічного значення коня в геральдиці (потяг до волі, дієвість, енергія, благородство та сміливість) у гербі Олександрійщини срібний кінь на золотій базі має й більш конкретний зміст. Кінь був незамінним у походах та битвах запорозьких козаків, вояків Жовтого гусарського полку, який був розквартирований на території Олександрійщини, а також відігравав найважливішу роль у побуті селян-землеробів. Крім того, присутність коня в гербі вказує на наявність у районі славнозвісного  Лікарівського кінзаводу, де вирощують високопородних спортивних скакунів.
Лук та стріла на золотій базі означають мужність, непохитність та цілеспрямованість, мирні наміри та знання мети.
Застосовані в гербі кольори символізують: синій – духовність та вірність; червоний – мужність та сміливість; золото – багатство та велич.
У прапорі застосовані ділення, кольори герба та козацький хрест.
Символіка Олександрійського району затверджена рішенням Олександрійської районної ради № 81 від 25 грудня 2002 року.

Інші сайти



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0