28000, м.Олександрія, вул.Шевченка, б 132
Тел: 7-10-80, Факс: 7-05-51, e-mail: alex-rada@ukr.net




Головна » 2018 » Березень » 19 » Олександрійська ОДПІ інформує
07:26
Олександрійська ОДПІ інформує

Підсумки кампанії декларування-2018 за січень – лютий 

на Олександрійщині

 

З початку  2018 року триває кампанія декларування доходів громадян за підсумками 2017 року.

Протягом січня – лютого 318 мешканців м.Олександрії та Олександрійського району задекларували свої минулорічні доходи в сумі 12,6 млн.грн. Податок на доходи фізичних осіб склав 978,5 тис.грн.

Найбільш активними  декларантами січня – лютого  є громадяни, які мають власні земельні ділянки, обробляють їх та реалізують власно вирощену сільськогосподарську продукцію (одноосібники). Ними було подано 205 декларацій на загальну суму 2,4 млн.грн. та відповідно нараховано 431 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

 Інша чисельна категорія декларантів - громадяни, які отримали в 2017 році спадщину або майно за договорами дарування. Такими декларантами подано 95 декларацій на загальну суму доходу 8,8 млн.грн., до сплати їм нараховано податок на доходи фізичних осіб в сумі 438,2 тис.грн.

 

         Хто може здійснювати діяльність як самозайнята особа

 

Відповідно до п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України самозайнята особа – платник податку, який є фізичною особою – підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Відповідно до п.178.4 ст.178 р. ПКУ фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб за результатами звітного року до 01 травня року, що настає за звітним.

За неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, передбачена штрафна санкція в розмірі 170 грн., за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, а за ті самі порушення, вчинені платником протягом року, передбачена штрафна санкція в розмірі 1020 гривень. Крім того, за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи до фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, застосовується адміністративний штраф у розмірі від 51 грн. до 136 грн., а у разі повторного порушення – від 85 грн. до 136 гривень.

 

Яким чином сплачує ЄСВ голова фермерського господарства?

 

Згідно з п.5 прим.1 частини першої ст.4 Закону №2464 платниками ЄСВ визначено членів фермерського  господарства, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
       В Законі України від 19 червня 2003 року №973-ІV «Про фермерське господарство» із змінами і доповненнями (далі – Закон №973) розрізняються поняття «голова фермерського господарства» та «члени фермерського господарства», які регламентуються різними статтями Закону №973.
       Головою сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи є член сім’ї, зареєстрований як фізична особа-підприємець (ФОП), і визначений договором про створення сімейного фермерського господарства (частина третя ст. 8 прим. 1 Закону № 973). В свою чергу ФОП є платниками ЄСВ в межах своєї підприємницької діяльності.

Якщо голова фермерського господарства, зареєстрованого як юридична особа, виконує функції керівника або бухгалтера вказаної організації, то таке фермерське господарство використовує його працю, як працю звичайної фізичної особи.

  • з п.1 частини першої ст. 4 Закону № 2464 платниками ЄСВ є, зокрема підприємства, установи та організації, інші юрособи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю ФО на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Базою нарахування ЄСВ для фізичних осіб є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» та суму винагороди ФО за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (абзац перший п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Категорія: Новини Олександрійської районної ради | Переглядів: 356 | Додав: lysak_ds | Рейтинг: 0.0/0
Інші сайти



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0