Про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право»
З листопада 2017 року проект «Я маю право» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.
Слоган проекту «Знаю! Дію! Захищаю!»: знаю свої права; користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують; захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.
Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я маю право!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги.
Це мережа із 551 точки доступу до безоплатної правової допомоги по Україні, в яких можна отримати послуги безоплатної первинної та вторинної правової допомоги Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.
Так, минулого року в пріоритеті були наступні питання: «Не отримуєщ аліменти?», «Не знаєш, як оформити договір оренди землі?», «Не знаєш, як оформити субсидію?», «Забирають бізнес? Відбирають майно?», «Вимагають хабара за іспит чи навчання?», «Не знаєш, як вирішити спір?».
В Олександрії безоплатну правову допомогу можна отримати за адресою: вул. Першотравнева, 18, тел. (050) 563 72 11.
Безоплатні консультації з питань оподаткування – в Центрі обслуговування платників Олександрійської ОДПІ (кімната №2), тел. (05235) 7 34 28.
Електронне звітування довело свою ефективність
На сьогодні ми не можемо уявити своє життя без комп’ютерів, Інтернету, мобільних телефонів, GSM та інших послуг зв’язку.
Одним з показників, який характеризує розвиток інформаційного суспільства, електронного урядування, державного управління та передбачений Стратегією реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки, є частка податкових декларацій, поданих за допомогою електронних сервісів ДФС.
Не так давно суб’єкти господарювання робили перші кроки в поданні електронної звітності. Наразі ж по Олександрійській ОДПІ 71 відсоток податкових звітів і декларацій подається засобами телекомунікаційного зв’язку.
Враховуючи загальну електронізацію суспільства, в подальшому такий відсоток тільки зростатиме. Так, на сьогодні відповідно до норм податкового законодавства, вся звітність з ПДВ подається виключно в електронному вигляді.
Особливо звертаємо увагу на переваги і необхідність збільшення частки електронного звітування фізичних осіб-підприємців, оскільки серед цієї категорії спостерігається відсоток, нижчий від середнього (60%).
Електронне звітування дає змогу уникнути витрачання часу до вікна приймання звітності, оскільки достатньо лише сформувати звітність в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм та передати через мережу Інтернет на електронну скриньку ДФС України.
Для інформаційної підтримки та технічної допомоги платникам податків у ДФС України працює Контакт-центр, який у робочі дні з 08.00 до 20.00 надає консультації з питань подання в електронному вигляді податкової та іншої звітності та реєстрації податкових накладних. Консультації можна отримати за тел.: 0-800-501-00-7 (напрямок 0).
В Олександрії завершилася кампанія декларування доходів
Кампанія декларування доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню, добігла кінця. Чотири місяця олександрійці декларували свої минулорічні статки, з яких під час виплати не був утриманий податок на доходи.
За період січня – квітня 2018 року по м.Олександрія та Олександрійському району подано Декларацію про майновий стан і доходи 1913 громадянами на загальну суму 32,3 млн.грн. Податок на доходи фізичних осіб склав 3,3 млн.грн.
Як і торік, найбільш активними декларантами є громадяни, які мають власні земельні ділянки, обробляють їх та реалізують власно вирощену сільськогосподарську продукцію (одноосібники). Ними було подано 1149 декларацій на загальну суму 10,2 млн.грн. та відповідно нараховано 1,8 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).
Інша чисельна категорія декларантів - громадяни, які отримали в 2017 році спадщину або майно за договорами дарування. Такими декларантами подано 231 декларацію на загальну суму доходу 17,5 млн.грн., до сплати їм нараховано податок на доходи фізичних осіб в сумі 925,0 тис.грн.
Громадянами, які отримали інвестиційні доходи від продажу корпоративних прав (частки в статутному фонді тощо) та цінних паперів подано 26 декларацій на суму 232,2 тис.грн., нараховано податок 42,0 тис.грн.
Орендарі водного фонду подали 18 декларацій на суму 156,0 тис.грн. (податок на доходи – 28,0 тис.грн.); громадяни, які отримали доход у вигляді додаткового блага (прощений борг за кредитами банківських установ) – 16 декларацій на суму 200,1 тис.грн. (ПДФО - 36,1 тис.грн.); самозайняті особи (нотаріуси, адвокати) – 27 декларацій на суму 916,1 тис.грн. (ПДФО - 165 тис.грн.); громадяни, які отримали доход від продажу рухомого та нерухомого майна – 14 декларацій на суму 2,1 млн.грн. (ПДФО - 102,3 тис.грн.); громадяни, які отримали доход від надання майна (житла) в оренду – 41 декларація на суму 662,0 тис. грн. (ПДФО - 119,1 тис.грн.); інші декларанти – 391 декларація на суму 332,6 тис.грн. (ПДФО - 60,0 тис. грн.).
За підсумками цьогорічної кампанії декларування в м.Олександрія та Олександрійському районі мільйонерів не виявилося.
Загалом же по Україні доходи у розмірі понад 1 млн.грн. задекларували 4063 платники. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість цьогорічних мільйонерів зросла на 16%, або на 559 осіб. При цьому один громадянин задекларував дохід у розмірі понад 1 млрд.грн.
За словами очільника ДФС України Мирослава Продана, найбільшу кількість мільйонерів – 2270 платників - складають громадяни віком від 45 років і вище. Серед вікової категорії від 30 до 45 років – 1605 мільйонерів, до 30 років – 188. Водночас наймолодшому платнику податків виповнилося 7 років (м. Черкаси), а найстаршому – 99 років (м. Київ).
«Майже 44% від загальної кількості мільйонерів перебувають на податковому обліку в м. Києві – 1816 осіб. Серед лідерів також Харківська – 299, Дніпропетровська – 269, Київська – 275 та Одеська – 207 області», – повідомив Мирослав Продан.
Якщо для громадян, доходи яких підлягали обов’язковому декларуванню, термін подання декларацій закінчився 2 травня, то платники, які мають право скористатися правом на податкову знижку, подають декларацію за 2017 рік до 31.12.2018 року.
За неподання форми 20-ОПП передбачена відповідальність
Олександрійська ОДПІ нагадує, що платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
Відповідно до п. 63.3 ст. 63 ПКУ, платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи – це основне місце обліку, а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність – це неосновне місце обліку платника податків.
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ.
Положеннями пункту 117.1 статті 117 ПКУ передбачена відповідальність за неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ - накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень.
У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.
|